Anabilim Kariyer Akademisi, profesyonel düzeyde hizmet verebilmek için yönetsel yapısını da kurumsal standartlara uygun şekilde oluşturmuştur. Akademi’nin yönetsel yapısı ve sorumluları aşağıdaki gibidir:

Serkan Kılıç - İcra Kurulu Başkanı

1981 İstanbul doğumludur. 1996 yılında ortaokul birincisi, 1999 yılında okul üçüncüsü olarak Anabilim Eğitim Kurumları’ndan, 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden fakülte ikincisi olarak mezun olmuştur. 2002 yılında Marshall, 2003 yılında Dekon Incentive & Events’te çalışmış olup, 2003 - 2004 yılında Firenze İtalyanca dil programını tamamlamıştır. Dünyada  pazarlamanın efsane gurusu kabul edilen  Philip Kotler 3. TURQUALITY  Vizyon Semineri, Arthur Anderson - Ricardo Sember’ın girişimcilik programı, Çekoslavakya Prag’da, Ken Robinson - Süreç Yönetimi ve İş Stratejisi, Carla O’Dell-Kalite Geliştirme programları eğitimine katılmıştır. 2003 yılında Anabilim Eğitim Kurumları ve diğer grup şirketlerinin finans bölümünde işe başlamış olup, Kılıçlar Gurubu’nun inşaat ve mobilya sektörlerindeki şirketlerinde farklı görevlerini sürdürmekle birlikte, 2007 yılından bu yana Anabilim Eğitim Kurumları’nın İcra Kurulu Başkanı’dır.

Ceylan Adanalı Kabadayıoğlu - Genel Koordinatör

Cumhuriyet Gazetesi Eğitim Yazarı ve Konferans Konuşmacısı olan Ceylan Adanalı Kabadayıoğlu 19 Eylül 1973’de Kandilli’de doğdu.Marmara Üniversitesi İngilizce Matematik ve Fizik Öğretmenliğini bitirdikten hemen sonra; çeyrek asırdan fazladır İstanbul Kalamış’ta faaliyet gösteren Ceylan Adanalı Eğitim Merkezi’ni kurdu.

“Comparative Mathematics in European Countries" araştırmasıyla aldığı uluslararası ödüllerle yabancı basında "Matematiğin Dişi Panteri" ünvanını alan Kabadayıoğlu çeşitli özel televizyon kanallarında konuyla ilgili süreli programlar, okullarda matematik müfredatının yatay ve dikey entegrasyonları konusunda çalışmalar yaptı.Eğitim sektöründe 35 yıldan bu yana 5 ana kampüs ve 8 anaokuluyla varlığını sürdüren Anabilim Eğitim Kurumları’nda 2011 yılında İcra Kurulu Üyesi oldu. Aynı yıllarda hayatının gazetecilik parantezi açıldı ve Radikal Gazetesi’nde, sonrasında ise CNN Türk’te, Türkiye’den ve dünyadan eğitim konusunda çalışmalar ve eğitim yazarlığı yaptı.19 Eylül 2014 tarihinde, Cumhuriyet Gazetesi’nde Araştırmacı Eğitim Yazarı olarak göreve başladı. Cumhuriyet’ten Bugüne Türk Eğitim Tarihi, Köy Enstitüleri, Türkiye’nin 100 yıllık okulları gibi uzun yıllara dayanan çalışmalarını, Ulu Önder Atatürk’ün hiç bilinmeyen yönlerini Türkiye’nin doğusundan batısına, yüzbinlere anlattı ve sayısı 300’ü bulan konferanslarıyla sayısız ödüller aldı.

2016 yılında; Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum örgütü olan Darüşşafaka Cemiyeti’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Eğitim Komisyonu Üyesi, Öğrenci Seçme Kayıt Kabul Komisyonu Üyesi olarak göreve başladı.Ceylan Adanalı Kabadayıoğlu halen; Cumhuriyet Gazetesi Araştırmacı Eğitim Yazarı, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu, Eğitim Komisyonu ve Öğrenci Seçme Kayıt Kabul Komisyonu Üyesi, Anabilim Eğitim Kurumları İcra Kurulu Üyesi, Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi, Ceylan Adanalı Eğitim Merkezi Kurucusu ve etkili bir Konferans Konuşmacısı olarak görev yapmakta olup yaşamını İstanbul Kalamış’ta sürdürmektedir.


Seda Zeynep Aytaçlı - Danışma Kurulu Üyesi

1980 İstanbul doğumludur. 1997 yılında okul ikincisi olarak Anabilim Eğitim Kurumları’ndan, 2001 yılında bölüm ikincisi olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Üniversite öğrenimi sürecinde sırasıyla Betül Mardin’in sahibi olduğu İmage Halkla İlişkiler şirketinde, Sabancı Holding Müşteri İlişkiler bölümünde iş tecrübeleri olmuştur. 2001 yılında Anabilim Eğitim Kurumları’nda işe başlamasıyla birlikte, Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği formasyonu almış olup, 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisansını tamamlamıştır.  2010 yılında ODTU İnsan Kaynakları Yönetimi Programı eğitimlerini başarı ile tamamlayarak sertifikasını almıştır. 2011 yılında başladığı Eğitim ve Öğrenci Koçluğu eğitimlerine devam etmektedir. 2001 yılından bu yana Anabilim Eğitim Kurumları’nda İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Muhabbet Oğuzcan - Danışma Kurulu Üyesi

1954 Konya Ereğli doğumludur. Mersin Öğretmen okulu ve Anadolu  Üniversitesinden mezunudur. Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde halen eğitimine devam etmektedir. 1974’den beri eğitimci  olarak çalışmaktadır. İstanbul TED Koleji’nin kuruluşunda görev almıştır. Ankara TED Koleji’nin 5 yıl danışmanlığını yaptıktan sonra İstek Vakfı Okullarının danışmanlığını üstlenmiş ve daha sonra burada yönetici olarak görev yapmıştır. 2001 den bu yana birçok eğitim kuruluşuna danışmanlık hizmetinin yanı sıra, kendi kurduğu Deha Bilim Sanat Anaokulunun kurucu müdürü olarak halen görevine devam etmektedir.Ayrıca Akıllı Çocuk Yayınevinin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmaktadır. Birçok gönüllü hizmette bulunan Muhabbet Oğuzcan, Şenel Birsöz ve Mersin’deki Mareşal Fevzi Çakmak okullarının yapımında öncülük etmiş, köy enstitüleri programını yeniden yapılandırarak, okulöncesi eğitim programına ve üstün yetenek geliştirme programına uyarlama çalışmalarına halen devam etmektedir.

Suat Güneş - Danışma Kurulu Üyesi

Suat Güneş, yaratıcı drama ve tiyatro eğitimlerini, Çağdaş Drama Derneği, Oluşum Drama Enstitüsü ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tamamlamıştır. 1996 yılından itibaren tiyatro ve eğitim alanlarında çalışmalar yapmıştır. 2003 yılında kurduğu SizDrama Sanat ve Eğitim Merkezi bünyesinde çocuk, aile ve öğretmenlere yönelik yaratıcı drama çalışmaları gerçekleştirmiş, özel okul, bazı üniversiteler ve şirketlerde eğitimler vererek, seminer düzenleyerek, yaratıcı drama yönteminin gelişmesi ve yaygınlaşması alanında çalışmıştır. 2008 yılından bu yana geliştirmiş olduğu yaratıcı drama ile kişilik gelişim programını uygulamaktadır. Halen yaratıcı drama liderliği, eğitimde drama danışmanlığı görevlerini sürdürmektedir. 6 yıldır Anabilim Eğitim Kurumlarında Eğitimde Yaratıcı Drama Danışmanlığı yapmaktadır.

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Cad. Kahraman Sok.No: 1
Çamlık K. Ataşehir Mevkii Ümraniye/ İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Cad. Manyas Sokak No:5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Cad. Tüccar Katibi Sok. No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Meclis Mahallesi Atatürk Cad. Manyas Sokak No:5
Sancaktepe / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Cad. Durmuşoğlu sok. No:22
Çekmeköy/İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak No:74
Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mah. Feraset Sok. No: 10
Ümraniye / İSTANBUL